Gunnar Grapsi legend elab! Mälestuskontserdil oli neidki, kes pärast tema surma ilmale tulnud
Möödunud reedel toimus Kochi Aitades taas Gunnar Grapsi mälestuskontsert. Gunnar Graps 73. Traditsioonid on endiselt jõus, tegu oli juba Gunnar Grapsi 21. mälestuskontserdiga.
Tublisti üle nelja tunni väldanud kontserdil astus järgemööda üles koguni viis kollektiivi. Patrick Staak, Mitridacium, Coverland, Kolumbus Kris ja Herald. Põhikorraldajad-orgunnimehed on Margus Pilt ja Jaanus Raudkats.
“Pidu Gunnar Grapsi auks!”. Traditsiooniks kujunenud ettevõtmine sai sel korral alguse suhteliselt vara õhtul ja küllatki huvitava progeroki alla klassifitseeruva Patrick Staakiga.
Mitridacium sündis jammilavadel
Seejärel esines, samuti uus tegija, põneva nimega kooslus Mitridacium, mis sündis jammilavadel ja mis tegutsenud vaid kaks kuud.
Mitridacium tegi vana head bluusi ja rokki, kusjuures trummariks on neil omaette meistermees Tarmo Herkül, kes juba kümme aastat on siin ise trumme/trummikomplekte valmistanud, sealhulgas koguni tuntud “lääne” rokkbändidele.
Grapsi lugudest võtsid nad ette ühe, “Tühjad pihud”.
Bravuurikas Coverland
Laulja Indrek Patte ja Coverland tegi küll olude sunnil väga lühidalt, kuid läbi ja lõhki professionaalselt. Kollektiivi üheks kõvaks plussiks on Eestis elav prantsuse kitarrivirtuoos Mathieu Spaeter ja muidugi ka tõeline kõrgelthinnatud “lammutaja” trummide taga, Andrus Lillepea.
Nende “kohustuslik” Gunnar Grapsi loomingu töötlus oli suurepärane “Meie teisikud”, mis sujuvalt läks üle Led Zeppelini klassikuks “Whole Lotta Love”.
Kolumbus Kris tutvustas värsket albumit
Nimega “Elage kaua” ja mis ilmus nii LP kui ka CD formaadis. Kuulda on, et eriti “vinüülikas” läheb hästi kaubaks ning seda leidub veel vaid üksikutes(plaadi)poodides.
Kolumbus Kris on teadagi väga pika staažiga ja loomulikult täiesti klass omaette. Üle pika aja oli neid nüüd võimailk jälle lavalgi näha. Oluline seegi, et praktiliselt algkoosseisus nad Kochi Aitades välja tulid.
Urmas Vare (vokaal), Jaanus Raudkats (basskitarr), Andres Oja (trummid). Kitarristis pole päris kindel, kuid Kolumbus Krisi uhiuuel plaadil “Elage kaua” mängib paljudes lugudes Erki Sepp.
Vahemärkusena. Õige mitmes loos kasutas Urmas Vare suupilli, neid oli koguni terve karbitäis kaasa võetud!
Mänginuks veel pikemaltki
Kui Kolumbus Krisi etteaste eelmisel aastal samal üritusel oli ehk natuke üksluine, siis seekord näidati päris kõrget taset. Bänd oli hoos, neile anti mänguaega tunni jagu, kuid Jaanus Raudkatsi sõnul teinuks nad pikemalt, kui ajapiirangut polnuks.
Igal juhul kaasahaarav rütm ja bluus, kohati isegi hevibluus, kui nii võib öelda. Nende esinemise ajal tantsis ja möllas juba kogu rahvas täiega (nii lava ees kui laudade vahel) ja kavast leidis sellisegi populaarse vanema loo nagu “Eriline kaabakas”.
Ning muidugi lauldi veel “rock´n´roll naistest” ja ära tuli ka värske plaadi positiivses võtmes nimilugu.
Herald paiskas rahvale rajumat metalli
Õhtu lõpetas samuti kusagil tunnise etteastega kodumaise hevimetalli üks vägevamaid bände, Herald. Show ilmestamiseks toodi mängu mitmed vidinad, “sireen” ja ruupor. Lisaks oma repertuaari põhilugudele, võeti kahel korral ette Gunnar Grapsi lood. Kusjuures palast “Sügise süü” oli tehtud üksjagu korralik keevitus!
Gunnar Grapsi enda kunagisi rokkimisi sai taas näha videoekraanilt bändide esinemiste vahel ja mõnel juhul samaaegselt n.ö. taustapildiks.
Mis publiku vanuseklassi puutub, siis tuleks ikkagi öelda, et rohkem keskealiste ja üle selle üritus. 40pluss, 50pluss, enamgi. Kuid üksjagu noorigi oli kohal.
Kõik esinejad kasutasid ühte ja sama kodumaist trummikomplekti
Mida lisada? Kolumbus Kris ja Herald kujunesid Gunnar Grapsi mälestuskontserdi põhitegijateks. Kõik õhtu jooksul esinenud bändid kasutasid ühte ja sama, TH Drums trummikomplekti. Neid, nagu eelpool juba mainitud, meisterdab Eesti trummivalmistaja Tarmo Herkül.