Lauri Leesi sügisesest hinnatõusust: loobuge lihast-jahust ja pange kartulikoored sügavkülma!

08.09.2024 15:00
Hillar Kohv, Foto: Aivar Pärtel
Kommentaarid
4
Foto:

Tõelise sügise saabudes lubatakse järjekordset hinnatõusu, mis pole sugugi korrelatsioonis suurema osa rahva palga- või pensionitõusuga. Uurisime avaliku elu tegelastelt, miliseid säästunippe peaks tarvitusele võtma.

Märt Sults: „Tee tööd, siis pole aega poes käia... Õpi hiinlaste kombel tõuke sööma.”

Regina Salumäe: „Nüüdseks maal elades teen palju hoidiseid ja kasvatan ise köögivilju. See on minu kokkuhoiunipp. Leian üldse, et tegelikult on maal elades elada toidupoe arvelt n-ö nullkulu kui on naabrilt jahu, enda kandelt muna, loomse toidu on võimalik küttida metsast(juhul kui on mees jahimees)Pole sel elul häda midagi. Meie eestlased jääme alati ellu!”

Lauri Leesi: „Soovitan loobuda jahu-, piima- ja lihasaaduste tarbimisest. Pestud kartulid koorige ära ja toimige nii: kartulid potti, koored sügavkülma veelgi raskemate aegade jaoks. Nii on ka tervislik ja mis peamine - odav!”

Heiki Hainsalu: „Söögi pealt peres kokku hoida pole võimalik. Aga nipp Eestis oleks mitte toituda ja tarbida, siis elab riigis ära küll.”

Vaido Neigaus-Lindström: „Ma isegi ei mõtle sellele! Naudin hetke ja ostan mis vaja!”

Allan Hirve: „Kahjuks Eesti riigis on juba nii, et hinnad ruttavad turbo kiirusel palkadest ette. Kui aastaid tagasi hindasid ei vaadanud väga siis tänapäevase seisuga jälgin väga. Näiteks kui vaatan grillvorsti, mis maksab 7 eurot siis mõtlen, et kas seda ikka on vaja või teen näiteks kotlette. Muud aga soovitada ei oskagi kui jälgige sooduskaupu, kasutage odavamaid poekette näiteks selveri asemel maximat. Üheks nõuandeks ka see, et ei tasu osta liigselt, osta vaid seda, mida suudate ära tarbida.”

Maria Kaljuste: „Kohv termotopsiga kaasa ja toidukord. Et väljas sööma ei peaks. On ûhtlasi sobivam toit ja odavam.”

Jaak Ahelik: „Uttu tõmmata siit.”

Ilona Kaldre: „Paraku on uppujate päästmine uppujate endi töö. Mida muud saame teie ja mina täna teha, et ellu jääda sellel raskel ajal, mil peame pidevalt säästma ja arvestama. Sügisese hinnatõusu ettevalmistamiseks võite proovida järgmist: Kontrollige oma eelarvet: vaadake, kus saate raha säästa, ja pange raha kõrvale ootamatuteks väljaminekuteks. Ostke ette: Ostke toidukaupu ja kaupu, mille hind võib eelnevalt tõusta. Vähendage kulusid: otsige allahindlusi, võrrelge hindu ja loobuge tarbetutest tellimustest. Looge varud: ostke tulevikuks pikaajalisi ladustamistooteid ja kodukeemiat. Õppige uusi asju: õppige uusi oskusi, et saaksite rohkem teenida. Jälgi uudiseid: Ole kursis majandusolukorraga. Otsige lisatulu: Mõelge kõrvalhüppele või uutele sissetulekuallikatele. Säästke energiat: Isoleerige oma kodu ja optimeerige oma energiatarbimist, et arveid vähendada. Need lihtsad sammud võivad aidata teil sügisese hinnatõusu kergemini üle elada.Võin kohe öelda: tulevik on raskem kui olevik. Ja selleks, et depressioonile mitte alluda, otsige igast päevast positiivseid hetki. Need on kindlasti olemas! Las see annab teile jõudu, enesekindlust ja aitab teil sellest raskest ajast üle saada. Vaatamata ebakõladele maailmas ja meie meeltes, on täna teie ja minu jaoks eriti oluline säilitada rahu meie hinges ja terviklikkus meie südames.”

Rita Kaljus: „Mõttetu ostlemine ära jätta! Taaskasutus kujunegu materiaalseks normiks.”

Raimo Tilgor: „Tuleb vähem tarbida.”

Hannes Vanaküla: „Tuleb dieedile minna.”

Markus Meier: „ Euroopa liikuvusnädalal (16. september - 22. september) saab Tartu bussides TASUTA sõita, kuid paraku sellest hüvest ei saa osa need, kes on ostnud eelnevalt omale perioodipileti. Nii võivad sageli jääda kaotajaks näiteks värsked tudengid, kes ostavad teadmatusest omale perioodipileti varakult ära. Kuidas hüvest ikkagi osa saada? Selleks on siin mõningad nipid. Lae bussikaardile piisavalt raha, et osta ühekordseid pileteid bussiga sõitmiseks ja katta ära oma kuu alguse transpordivajadus. Kui sõidad jänest, siis jälgi erinevaid Tartu bussikontrolli gruppe, sest seal jagatakse üsna operatiivselt menetlusteenistuse asukohta. Väldi liine, kus bussikontroll seisab mõnes seal olevas peatuses. Muidu ootab sind krõbe trahv. Liikuvusnädalal kehtib tasuta sõiduõigus kõigile. Seega ei kontrollita piletite ega sõiduõiguse olemasolu sel ajal. Nii säilib ka sinu rahasaldo kaardil, kuid perioodipileti puhul sinu perioodiõigust ajutiselt ei peatata. Alles pärast liikuvusnädala lõppu on mõistlik omale soetada perioodipilet, et sõita bussis puhta südametunnistusega.”

Vaadatud 848 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ilona

Kõrvalhüpe on küll hea mõte!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi