Sami Lotila: Eestis pole enam ööelu, eestlane istub liisingukodus ja imetleb oma u**uauku!
Uurisime meie artistidelt ja muudelt avaliku elu tegelastelt, kas öised baaride ja ööklubide kellaajalised piirangud on nende arvates põhjendatud. Vastused on sama värvikad kui keelatud õhtune elu!
Sirje Põllu: „Noortele kindlasti piirangute panemine ei sobi. Olen ise ka ju noor olnud ja elanud päris lõbusat ja aktiivset elu. Omal ajal Viru Varietee ju sulges uksed kell 03.00. Aga praegu kui ansambliga Lainega esineme, siis on ikka mõnus kui üritus algab varem ja lõpeb vähemalt südaööl. Põhjust piiramiseks leiab alati aga ei näe vajadust. Ega siis peod sellepärast pidamata jää.”
Sami Lotila: „Küsimus on hüpoteetiline, sest Eestis pole enam mingit ööelu. Tõsi on. Eesti inimene istub oma liisingkodus, rüüpab puskarit ja imetleb oma urruauku. Veel 20-25 aaastat tagasi oli Tallinn „The Pidutsejate Pealinn”, aga nüüd on alles vaid üks ööklubi, Cafe Amigo, mis on tegelikult Soome ööklubi, kuhu lastakse sisse ka kohalikke litse. Varem oli mul VIP-kaart igasse Tallinna klubisse, aga enam käin ma Eesti nii-öelda ööelus vaid korra aastas, suvel Pärnus - ja sealgi ainult kusel. Eestis pole enam lõbus.”
Erich Krieger: „On küll! 24.00 on artist töö lõpetanud!”
Gunnar Loho: „Mina oleksin selle poolt, nad oleksid vabad ja ilma piiranguteta.”
Märt Sults: „Kes tahab pidu panna, see leiab võimaluse niikuinii... kontrollitud peapanek on kindlasti ohutum ja turvalisem, kuid see on jälle kuidas kunagi.”
Pille Pürg: „Kindlasti on need õigustatud lähedal elavate inimeste ja ja esinejate suhtes.”
Indrek Paas: „Minu meelest võiksid baarid ja klubid 24 h ööpäevas lahti olla, mis siin masendavas riigis ikka muud teha kui mitte juua ja trallida. Kui raha on andku minna. Tahavad ju alko hinda ka tõsta et liiga odav, samas müüakse Eesti alkot välismaal palju odavamalt. Elagu Eesti. Küprosel maksab Saku Originaal 0,5 L 1 eurot 20 senti, Eestist seda sellise hinnaga ei saa kuigi siin toodetakse, Haige värk.”
Andrei Korobeinik: „Mis need piirangud on? Nad ilmselt on kohaliku omavalitsuse poolt pandud.”
Toomas Aria: „Igal juhul on, kuna neid joobes inimest on vaja ohjata kuidagi.”
Margit Peterson: „Mul ei ole nendest õrna aimugi. Mida seal siis piiratakse? Kas pead silmas kellaaegu kui kaua need asutused avatud on? Ma ei käi baarides ja ööklubides, kui just mõnele juubelile ei kutsuta. Käin vaid suviti nende hoovides või terrassidel toimuvatel kontserditel.”
Sergei Maasin: „Muidugi, muidu möll kestab hommikuni. Ümber ringi rahvas peab puhkama.”
Aivar Ruukel: „Ma ei tea tegelikult midagi neist reeglitest. Vana mees juba ja pereinimene. Ei mäletagi ööklubide külastamisest enam õigupoolest midagi.”
Harly Kirspuu: „Kellaajalised piirangud on natuke naljakas küsimus: Koroonaajal nägime, mis juhtus, kui kõik pidi liiga vara kinni panema - paljud lõbustusasutsute pidajad ei elanud seda üle ja pidid oma kohad sulgema. Kui on nõudlust, siis turg paneb selle asja ise paika. Ja olles kuulnud paarkümmned aastat Tallinna ja Tartu inimeste suust vingumist et miks need baarid nii hilja on lahti, siis tuletan meelde - ega keegi ei käsi sellises piirkonnas elada, kus ööelu toimub. Vaba maa, koli kuhu tahad kui vanalinnad liig kärarikkaks osutuvad.”
Marco Tasane: „Ööklubisid peab Tartus juba tikutulega otsima. Mulle on juba aastast 1991 meeldinud klubides tantsida. Alkoholi ma ei joo aga märkan, et mingi kella kahest öösel muutuvad paljud inimesed loomaks - kas siis purjus või mingi muu laksu all. Seega, lärmi võivad ja teevad nad tänaval tõesti ja paljudel kes seal elavad on öörahu rikutud. Kõik oleneb ikka inimesest ja tema intelligentsist. Tantsimine on aga ergastav tegevus mis annab häid emotsioone ja pühib stressi. Viimasel ajal satun klubisse vaevu korra kuus. Tihti olen ma just ise tööl kui midagi põnevat on. Paraku pole ma väga kursis nendest piirangutest, aga klubid võiks lahti olla ikka kella kolmeni öösel, ega kella neljaks on seal juba enamus zombid. Algus võiks olla kell 23 mitte kell üks öösel nagu meil kombeks. Tartus on ainult kolm ööklubi veel alles.”
Heiki Hainsalu: „Alkoholi piirangud pubides klubides ei ole põhjendatud, kuna aeg on näidanud et kui ühest kohast soovija ei saa, siis teisest kohast saab. Kuid ehk tund enne sulgemist lõpetada müük ja kindlasti neile kes väga täis on.”
Ingrid Stahl: „Mis puudutab ööklubide lahtiolekuaegu, siis loomulikult toetan ma rohkem teist laadi meelelahutust, Jään selles suhtes neutraalseks, meil on ometi rügement teadjaid, uurimuste teostajaid...mingis mõttes otsustajaid. Lasku käia...!? Minu meelest oleme selliste otsustega lootusetult hiljaks jäänud.”
Foto on jäädvustatud ööklubide tippaastal ehk 2011 ühel Playboy teemalisel peol.
Halli Kulli klubi kah kinni ja Kapp kah. Ega polegi peale edekabeli midagi erutavat, aga toda saab ka kodus vaadata televiisioonis.